ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,17. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

22.06.2011 10:48:22 - Verka_Stranska

Prosazování programu

Jak se daří prosazovat "politický" program panu starostovi a všem jeho zástupcům?

Odpověď

23.06.2011 12:50:16 - Praha 5 [ Praha ]
   Jedním z hlavních cílů je zvýšení transparentnosti dění na úřadě. Občané jsou proto informováni s předstihem o konaných akcích, zasedáních zastupitelstva (která mohou sledovat živě na internetu), nebo dostávají měsíčník Pětka pro vás, který shrnuje dění v městské části. Zvýšení průhlednosti hospodaření radnice pomáhají také probíhající audity, které slouží k odhalení zdrojů plýtvání, zejména v oblastech jako administrativa, informační technologie nebo investice. K prověření všech uzavřených smluv z minulého volebního období pomáhá také nově zřízené právní oddělení. O výsledcích auditů budeme informovat prostřednictvím médií již v průběhu léta.
I v ostatních oblastech Programového prohlášení se podařilo učinit takové kroky, které vedou ke splnění všech vytyčených cílů.
   Hlavními kritérii pro vedení radnice jsou spokojenost občanů Prahy 5 a jejich bezpečnost, zodpovědná správa majetku, sociální cítění a kvalitní vzdělávání jak pro mladé, tak i programy pro seniory. To vše ale stojí peníze, proto se soustředíme také na využívání grantů a programů z Evropské unie, abychom zbytečně nezatěžovali náklady občany.
   Přijďte někdy na zasedání zastupitelstva, nebo sledujte výše uvedené informační kanály, a zajisté se přesvědčíte sama, že pro občany naší městské části dělá současné vedení radnice maximum.
S pozdravem, Bc. Luděk Sefzig
zástupce tiskové mluvčí
Odbor vnějších vztahů
ÚMČ Praha 5