Prof. PhDr. Petr Fiala, Ph.D., LL.M.

  • ODS
  • předseda vlády
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,24. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

30.05.2023 10:09:00

Odcházejí lidé, kteří na vlastní kůži zažili obě totality

Odcházejí lidé, kteří na vlastní kůži zažili obě totality

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k expozici Tichá hrdinství.

 Expozice Tichá hrdinství je postavená na moderních technologiích a působivých efektech a posouvá muzejnictví kupředu. Mám radost, že se s ní můžou seznámit lidé zde v Brně.

Odcházejí generace, které nám mohou podat osobní svědectví o hrůzách 2. světové války a komunismu. Odcházejí lidé, kteří na vlastní kůži zažili obě totality a hrůzy, kterých jsou následující generace už ušetřeny.

Musíme dělat vše pro to, abychom hrůzy totality už nikdy nemuseli poznat. Abychom to dokázali, musíme znát minulost a jaké příčiny a události k totalitám vedly.

Proto je nesmírně cenné, že Paměť národa shromažďuje osobní svědectví lidí, kteří totalitu zažili, a že se uchovávají pro budoucnost.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama