Prof. PhDr. Petr Fiala, Ph.D., LL.M.

  • ODS
  • Jihomoravský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,03. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15. 2. 2019 21:52:00

Pomozte nám posílit hlas zdravého rozumu

Pomozte nám posílit hlas zdravého rozumu

Komentář na facebookovém profilu k volbám do Evropského parlamentu

 Už jen necelých 100 dní zbývá do voleb do Evropského parlamentu. ODS dokončuje volební program, představíme ho za měsíc na naší konferenci, a zároveň připravujeme kampaň. Budeme mít silné programové priority a chceme uspět, protože jsme přesvědčeni, že náš politicky silný hlas rozumu bude ku prospěchu českým národním zájmům.

V týdnech, které zbývají do voleb, bude příležitost diskutovat o důležitých otázkách strategického významu. Nemám na mysli jen principy evropské politiky a spolupráce. Nebylo by dobré, abychom se utápěli v komunikačních sporech o tom, kdo to myslí s Evropskou unií upřímně, a co si pod tím vlastně představit. Pro ODS lépe fungující Unie znamená více flexibilní spolupráce, velký právní úklid v nepřehledné evropské legislativě, evropské instituce, které plní zadání od členských států, a nikoliv naopak.

A pak jsou tu tak trochu v pozadí stejně důležitá témata, jako například zemědělské dotace. Ty u nás putují do extrémně koncentrovaného byznysu, místo aby pomáhaly malým a středním farmám. Aby kultivovaly krajinu a přírodu. Abychom naši zemi neproměnili na velké JZD. Abychom nevydávali zájmy majitele velkého agrobyznysu za zájmy České republiky. Protože zájmy naší země jsou jiné. A kampaň před eurovolbami je dobrá příležitost vrátit do středu diskuse zájmy malých a středních zemědělců.

Chceme vrátit politice její pravý smysl, vrátit do jejího středu program a český národní zájem. Pomozte nám posílit hlas zdravého rozumu v české i evropské politice!

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout