RNDr. Alexandr Vondra

  • ODS
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,29. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

24.01.2021 8:38:00

Největší parlamentní kokotina za čtyři roky

Největší parlamentní kokotina za čtyři roky

Komentář na facebookovém profilu k schválení potravinových kvót

 Je jí schválená novela zákona o potravinách, která zavádí kvóty na prodej českých potravin ve větších obchodech. Ba co hůř, je to zločin. Zločin proti volnému trhu. Zločin vůči českému zákazníkovi. Zločin proti pravidlům EU, který se nám tvrdě vrátí zpět – nejen na pokutách z Bruselu, ale třeba i v podobě protiopatření od ostatních. Například kvót či cel na naše auta. Doplatí na to celá ekonomika.

Je to zločin, který ani nepomůže českým farmářům a sedlákům. Jediným, komu pomůže, je Agrofert a několik velkých firem v okolí ministra zemědělství. Senát musí tuhle kokotinu rázně odmítnout.

Proč?

Protože omezením konkurence novela zdraží českým zákazníkům jídlo. Protože v obchodech omezí nabídku a lidem zhorší možnost výběru kvalitního zboží. Za dražší cenu dostaneme horší zboží. Je to navíc akt v přímém rozporu s pravidly volného toku zboží v EU. Tedy vůbec největšího benefitu, který z EU máme.

EU to nenechá být, bude nás sankcionovat a vláda nakonec stejně bude muset zařadit zpátečku. Jen si bohužel mezi tím prožijeme pár měsíců či let (jako za bolševika), kdy najednou nebude dost zboží na trhu.

V nabídce zůstanou maso, salámy, sýry, hranolky, marmelády z produkce Agrofertu a podobných megafirem, které se často nedají ani žrát. Jen budou o něco dražší. Se zeleninou, která je na seznamu skoro všechna (fazole, rajčata, lilek, čekanka, cibule), nebo s ovocem (broskve, meruňky, švestky) to dopadne ještě hůř – často nebude k mání. Bude stačit neúrodný rok, nehledě na čas mimo sklizeň u komodit, které nejdou skladovat.

Je opravdu nejvyšší čas říct těm, kdo to teda řídí: KONČÍME!

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama