RNDr. Jana Plamínková

  • STAN
  • Hlavní město Praha
  • krajská zastupitelka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

26.02.2016 18:52:21

Odmítám zvednout ruku pro uznání jediné Číny

Odmítám zvednout ruku pro uznání jediné Číny

Radní Jana Plamínková na pondělní Radě hl. m. Prahy zablokovala schválení partnerské smlouvy s Pekingem.

Z šesti přítomných radních jako jediná poukázala na sporné znění článku 3 této smlouvy, který hovoří o uznání jednotné Číny, doslova: „Hlavní město Praha v souladu s Vládou ČR nadále uznává politiku jedné Číny, stejně jako uznává Tchaj-wan jako nedílnou součást čínského území.“

Starostové a nezávislí v Praze odmítají takové začleňování citlivých zahraničněpolitických témat do smlouvy o partnerství měst.

Navzdory neochotě zastupitelů za STAN a celou Trojkoalici však tento návrh nakonec schválilo pražské zastupitelstvo.

„ Domnívám se, že tato velmi sporná formulace do smlouvy o spolupráci dvou měst vůbec nepatří. Považuji za nehorázné, že si ji tam čínská strana prosadila, a pro takové znění smlouvy nikdy ruku nezvednu.“ vysvětluje radní Jana Plamínková/Trojkoalice/STAN.

„Výměna zkušeností a poznatků v oblasti kultury, medicíny atp. je jistě přínosná, ale nepotřebuje být doprovázena politickými proklamacemi, které mohou někdy spíše škodit“, doplňuje pražský zastupitel za hnutí STAN Miloš Růžička.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama