RNDr. Jana Plamínková

  • STAN
  • Hlavní město Praha
  • krajská zastupitelka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.10.2017 13:11:00

Úpravna vody Káraný uvedla do provozu další část nové filtrace

Úpravna vody Káraný uvedla do provozu další část nové filtrace

Zdroj pitné vody Káraný, který částečně zásobuje pitnou vodou i Prahu, uvedl do provozu další část zrekonstruované pískové filtrace.

 Rekonstrukce proběhla v rámci projektu „Komplexní opatření na zdroji pitné vody Káraný“ realizovaného s podporou EU - Fondu soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí, jehož cílem je zvýšení kvality pitné vody.

„Jsem ráda, že šest nově zrekonstruovaných filtrů spolu s těmi, které byly zrekonstruovány před několika lety, zajistí dodávky kvalitní pitné vody pro Prahu i pro další obce na další desítky let,“ řekla radní hl. m. Prahy Jana Plamínková při slavnostním uvedení šesti zrekonstruovaných pískových filtrů do provozu.

Úprava vody Káraný byla uvedena do provozu v roce 1914 a je nejstarší ze tří úpraven zásobujících hl. m. Prahu a část Středočeského kraje pitnou vodu (cca 27 % celkových objemů dodávaných pro hl. m. Prahu).

V roce 1968 bylo vybudováno 24 pískových filtrů a rekonstrukce první šestice proběhla v roce 2012. Právě dokončená rekonstrukce další šestice pískových filtrů je unikátní aplikací nerezového drenážního systému TRITON, který ve spojení s filtračním materiálem (FILTRALITE) představuje nejlepší dostupnou techniku v procesu filtrace vody. Současně s rekonstrukcí pískových filtrů byla provedena výměna navazujících původních ocelových potrubí za nerezové.

Tato investiční akce byla první vodárenskou stavbou v Praze spolufinancovanou z prostředků dotačního programu Operačního fondu životního prostředí ČR. Celkový finanční objem stavby činil bezmála 112 mil. Kč s dotací ve výši 63,5 %.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama