RNDr. Jana Plamínková

  • STAN
  • Hlavní město Praha
  • krajská zastupitelka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

29.07.2017 21:54:00

Vodohospodářská infrastruktura Prahy vyžaduje rozsáhlé investice

Vodohospodářská infrastruktura Prahy vyžaduje rozsáhlé investice

Rada hlavního města Prahy schválila převod 250 milionů Kč pro PVS a.s. (akciová společnost ve stoprocentním vlastnictví hlavního města).

 Finanční prostředky použije PVS na financování rekonstrukcí vodovodů, kanalizací a dalšího vodohospodářského majetku.

„Není žádným tajemstvím, že pražská vodohospodářská infrastruktura je stará desítky let a vyžaduje rozsáhlé investice, abychom předešli haváriím a nuceným odstávkám, které Pražanům samozřejmě komplikují život. Proto jsem ráda, že se podařilo pro rozpočet PVS získat takto významnou částku, která bude následně investována právě do rekonstrukcí sítí,“ řekla radní pro oblast infrastruktury a životního prostředí Jana Plamínková.

PVS v roce 2017 pracuje s rozpočtem 1 958 106 milionů Kč, přičemž na rekonstrukci vodohospodářské infrastruktury bylo původně určeno 1,4 mld. Kč a 550 mil. Kč měl činit příspěvek na dostavbu nové vodní linky. Nyní Praha 250 milionů Kč PVS vrátila, takže investiční rozpočet se o tuto částku navýší.

Mezi významné akce letošního roku patří například rekonstrukce kanalizací a obnovy vodovodních řadů v ulici Klapkově v Praze 8 v úseku Zenklova-Ústecká v celkové výši zhruba 120 mil. Kč, kompletní rekonstrukce čerpací stanice Novodvorská v ulici Sulické v Praze 4 s náklady cca 35 mil. Kč a řada dalších akcí. Pokračuje samozřejmě i celková přestavba Ústřední čistírny odpadních vod Praha na Císařském ostrově (ÚČOV).

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama