RNDr. Jana Plamínková

  • STAN
  • Hlavní město Praha
  • krajská zastupitelka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

2. 11. 2016 10:12:00

Z důvodu bezpečnosti byl rybník Lítožnice vypuštěn, Praha jedná o odkupu pozemků

Z důvodu bezpečnosti byl rybník Lítožnice vypuštěn, Praha jedná o odkupu pozemků

Rada hl. m. Prahy včera souhlasila se záměrem odkupu tří pozemků v katastrálním území Dubeč, které jsou součástí přírodní památky Lítožnice, do majetku hlavního města, a to za celkovou cenu 8 178 950 korun.

S transakcí musí ještě souhlasit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.

Přírodní památka Lítožnice zahrnuje tři rybníky na Říčanském potoce, přilehlé podmáčené louky a zalesněné svahy nad pravým břehem potoka. Rybníky jsou významným hnízdištěm a tahovou zastávkou ptactva, k rozmnožování jsou využívány populací obojživelníků.

Soustava rybníků je ale ve zcela nevyhovujícím až havarijním stavu. Odbor ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy proto připravuje opravu všech tří tak, aby soustava vyhověla protipovodňové ochraně hl. m. Prahy, byla posílena retenční schopnost krajiny a také bylo naplněno poslání samotné přírodní památky. Předpokladem pro úspěšnou opravu soustavy rybníků je převod jmenovaných pozemků do vlastnictví hl. m. Prahy.

„Z důvodů bezpečnosti byl městský rybník Lítožnice I. v loňském roce vypuštěn a bylo zahájeno jednání s vlastníkem zbylých rybníků o jejich odkupu. Pokud toto rozhodnutí projde Zastupitelstvem hlavního města Prahy, bude moci odbor ochrany prostředí rybníky vyčistit a opravit hráze,“ uvedla radní hl. m. Prahy Jana Plamínková.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama