RNDr. Jana Plamínková

  • STAN
  • Hlavní město Praha
  • krajská zastupitelka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

29.12.2014 9:09:00

Za vodu každý Pražan zaplatí osm korun za den

Za vodu každý Pražan zaplatí osm korun za den

Rada hlavního města Prahy na svém zasedání schválila nájemné za vodohospodářskou infrastrukturu HMP a tímto i nepřímo návrh ceny vodného a stočného pro přímé odběratele v Praze na rok 2015.

Od 1. ledna 2015 se cena vody zvýší o 2,38 %. Toto navýšení odpovídá pouze inflačnímu nárůstu provozních nákladů a předpokládanému téměř 2% snížení spotřeby vody.

V roce 2015 zaplatí Pražané za pitnou vodu 38,88 Kč/m3 bez DPH a za odvádění a čištění odpadní vody 28,64 Kč/m3  bez DPH.  Celkem za vodné i stočné včetně DPH zaplatí Pražané 77,66 Kč/m3. “To znamená, že litr vody z kohoutku bude stát pouze necelých 8 haléřů. Při průměrné denní spotřebě vody na osobu zaplatí každý Pražan za vodu z vodovodu zhruba 8 korun za den,” uvedla radní Jana Plamínková (TROJKOALICE – STAN). 

Voda z vodovodu patří stále k nejnižším po­ložkám ve spotřebním koši (1,2% z výdajů domácností v Praze).  I při tomto zvýšení zůstane cena vody v Praze pod průměrem velkých českých měst. Kalkulace ceny vody byla provedena podle platných předpisů. Cena je jednotná jak pro domácnosti, tak i ostatní odběratele.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama