RNDr. Luděk Niedermayer

  • TOP 09
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,86. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

07.07.2021 7:33:00

Další z řady šílených nápadů vlády

Další z řady šílených nápadů vlády

Komentář na facebookovém profilu k problému ministryně Dostálové s podpůrným programem pro postižené tornádem

 Vláda tímto textem dovedla snahu o destrukci některých mechanismů naši společnosti do nové výše: "Maximální podpora se vypočítá jako rozdíl mezi celkovými náklady na obnovu nebo pořízení, výší vyplaceného pojistného plnění, výší jiné podpory státu a příjmem z veřejné sbírky."

Takže

  1. Kdo se rozhodl poslat peníze postiženým přírodní katastrofou je mohl rovnou poslat do státní kasy paní Schillerové. Neb o tuto částku se sníží podpora od státu (a paní ministryně třeba s panem premiérem za "ušetřené peníze" vymyslí nějaké hezké volební dárky pro některé)
  2. Kdo se pojistil, vyhodil peníze z okna. Neboť plnění od pojišťovny bude odečteno od výše možné podpory.

Premiér (a jeho ministři) nejen nechápou, že je rozdíl mezi zájmy státu a zájmy premiérových firem (které stát podporuje kde může), ale zřejmě ani nechápou, že existuje podstatný rozdíl mezi penězi státu (které tak katastrofálně spravují) a penězi lidí, kteří je často používají na podporu jiných (a je to skvělé). A už vůbec nechápou, jak důležité je, aby lidé chápali potřebu svůj majetek chránit, třeba formou pojištění.

Jde o další z řady šílených nápadů vlády.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama