RNDr. Luděk Niedermayer

  • TOP 09
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,8. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

8. 4. 2021 8:36:00

Opravdu se k nám Evropa otočila zády?

Opravdu se k nám Evropa otočila zády?

Komentář na facebookovém profilu k jednání premiéra Babiše v Bruselu

 Premiér Babiš byl stejně jako každý další lídr EU od začátku u vyjednávacího stolu o principu rozdělení vakcín v EU. Přesto jsme vakcín objednali méně, než jsme mohli, i když mohl pochopit důsledky.

Minulý týden přišla šance tuto chybu aspoň trochu napravit, ale premiér a jeho vyjednavači v Bruselu rozhodli dohodu, která pro nás nebyla nejvýhodnější, ale jinou nenavrhl, odmítnout a spolu s ní i vakcíny navíc pro naše občany.

Krom toho, že jsme se opět postavili solidaritě zády a znovu potvrdili, že Česká republika není týmovým hráčem, se ukazuje i další rovina. Vypadá to totiž, že pomyslný pohár trpělivosti ostatních zemí přetekl a že naši zástupci v EU by měli začít vystupovat jinak, než způsobí naší zemi další škody.

V sázce je totiž mnoho. Nejen proto, že v dalších letech očekáváme, že nám unijní rozpočet pošle více než 1 000 miliard na podporu a modernizace naší země. Opačným směrem půjde mnohem méně (kolem 400 miliard). Zbytek zaplatí ostatní. V rámci solidarity, kterou náš premiér neustále odmítá.

P.S.: Mezitím, kdy vznikl tento rozhovor (ZDE) - ve Velikonoční sobotu - a dneškem se něco málo změnilo. Je možné, že chybějících 70 tisíc dávek nám pošlou Rakousko, Slovinsko a Maďarsko - i když nevím, kdy. Na podstatě problému - selhání zástupců naší země při jednáních - to ale nic nemění.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama