RNDr. Luděk Niedermayer

  • TOP 09
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,67. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

31.05.2020 19:11:00

Takhle s námi v EU moc zemí nebude chtít být

Takhle s námi v EU moc zemí nebude chtít být

Komentář na facebookovém profilu k přístupu ministryně financí k řešení následků epidemie koronaviru v rámci EU

 Při čtení rozhovoru v Hospodářských novinách (z minulého týdne) s ministryní Alenou Schillerovou si občas člověk připadal jako na hodině počtů. Jeden unijní program Česká republika nepodpoří, protože tam prý desetiny procenta nejsou v náš prospěch, jiný ano, neb je situace opačná. A hlavní je, aby nejprve unijní penízky přišly do naší kasy, a pak až ostatním.

Bohužel, jak jsem popsal v předešlých postech, čísla ani znalosti finančnictví od paní ministryně tak úplně nesedí (a shrnuto je to ZDE).

Ale jednu věc bych rád vypíchnul. A to je věc, která je o něčem větším, než jsou čísla. Její teze, že nejprve budeme bojovat za sebe, a pak až přemýšlet nad pomocí zemí zasažených tvrdě krizí, může v důsledku znamenat, že s námi v EU moc zemí být nebude chtít. Mohlo by to přinést třeba to, že už pro nás na stole nebudou žádné miliardy ani přístup na společný trh. A to by se jí (a nám všem) asi moc nelíbilo...

Přístup, který asi nelze označit jinak než za sobecký, jasně dokládá úvaha, že paní ministryně prosazuje pro země nejvíce zasažené krizí podporu ve formě úvěrů, zatímco pro nás, zemi mírně chudší než jiné, mají jít peníze ve formě dotací? Není to jako když si chcete nově natřít dům a dostanete na to dotaci, zatímco když vyhoří, dostanete úvěr?

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama