RNDr. Zděnek Kvítek, PhD.

  • HPP 11
  • Praha 11
  • regionální rozvoj
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,13. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17.03.2017 8:44:54

Proč ANO prosazuje v centru Jižního Města Opatov P+R parkoviště s 1000 míst ???

Proč ANO prosazuje v centru  Jižního Města Opatov P+R parkoviště s 1000 míst ???

Proč ANO prosazuje v centru Jižního Města na stanici metra Opatov 1000 parkovacích míst P+R pro mimopražské občany s komerční zástavbou???

Náměstí, obchody, pošta, zeleň, knihovna… jsou typické pro centra měst jako je Opatov.

Dnes vypadá okolí metra odpudivě, protože vlastníci a nájemci se řádně nestarají o svůj majetek a ani o čistotu. Do centra 80 tisícového Jižního Města nepatří parkoviště, to patří na periférii. Stejně do centra nepatří komerční kanceláře, ale funkce, které může využívat více občanů. Proč by na Opatově nemohlo vyrůst i kulturní centrum, které by svoji nabídkou mohlo být atraktivní i pro ostatní Pražany?

Proto žádáme, aby Praha jako odpovědná obec zpracovala pro centrum Opatov regulační plán, který zpřesňuje územní plán a je stejně vymahatelný.

26.1.2017 schválilo zastupitelstvo HMP nepřijetí pořízení regulačního plánu a to i hlasy zastupitelů ANO včetně těch, kteří byli voleni za Jižní Město. Záměr pořízení regulačního plánu nepřišel obhájit na Zastupitelstvo HMP ani starosta za ANO pan Jirava ani radní zodpovědný za územní rozvoj pan Urbánek z TOP 09, přestože předtím záměr schválilo Zastupitelstvo Prahy 11. regulační plány má Vídeň, měla je i Praha za první republiky, protože byl zájem na tom, aby Praha se rozvíjela ve prospěch občanů, obce a ne jenom developerů.


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama