RSDr. Alexander Černý

  • KSČM
  • Olomoucký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,19. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

07.11.2016 16:15:00

Svátky, které je třeba ctít

Svátky, které je třeba ctít

Oslava české státnosti a pomalu a jistě i Mezinárodní den studentstva sklouzávají, díky některým politikům, ke střetům, které si rozhodně nikdo nepřejeme.

Dalajláma by měl kázat sblížení, lásku a sounáležitost bez jakýchkoliv agresí a bojů. Oslí můstek od návštěvy Dalajlámy k čínským investorům a potlačování jejich významu je docela úsměvné. Zvláště jedná-li se o zemi, jejíž ekonomika se rozrůstá. Obchodní vztahy s Čínou musí být pro obě strany – jak Čínu, tak naši republiku – výhodné a perspektivní. Spojovat obchod s politikou není standardní řešení. Čína je jednou z největších ekonomik na světě, a proto vztahy s ní nelze podceňovat.

I pro naši republiku mohou čínské investice, ať už do soukromé či státní sféry, znamenat vznik nových pracovních příležitostí a možný rozvoj regionů. Mám za to, že aktivita ministra Hermana způsobila zbytečný exces.

KSČM dlouhodobě podporuje dobré vztahy s Čínou, a to za přísných pravidel, která nediskriminují ani jednu stranu.

V následujících dnech uctíme 17. listopad, Mezinárodní den studentstva, kdy právě českoslovenští studenti vyjádřili svůj odpor proti německé okupaci a rozpínavosti Adolfa Hitlera. Mnozí z nich byli popraveni, další skončili v koncentračních táborech. Pokloňme se jejich památce a nezapomeňme na to, že právě mladí lidé nechtěli sklonit hlavu před německou agresí.

Byl bych velmi nerad, aby stejně jako tomu bylo 28. října, byl i tento svátek, který slaví studenti po celém světě, zneužit k politickým střetům, výstupům a změně jeho významu, který pro nás všechny má.

Dr. Alexander Černý

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama