RSDr. Vojtěch Mynář

  • ČSSD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,48. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

08.05.2014 14:27:03

Moravskoslezský kraj láká britské turisty na nevšední zážitky

Moravskoslezský kraj láká britské turisty na nevšední zážitky

"Bylo, nebylo, za sedmero horami a sedmero řekami ležel kraj zvaný Moravskoslezský…"

Takto pohádkově začala včerejší vernisáž pořádána na londýnské ambasádě spojením sil kraje a tamní pobočky Czech Tourism. Po výstavě v Paříži tak mělo i britské publikum možnost prohlédnout si soubor fotografií zachycujících naše hlavní pamětihodnosti od Pusteven po Karlovu Studánku, přes vítkovické vysoké pece a Tatru Kopřivnice až po zámek Raduň.

Mezi pozvanými, kterých dorazila necelá stovka, byli především novináři a zástupci místních cestovních kanceláří. Kateřina Hobbs, která má ve Velké Británii na starosti propagaci České republiky jakožto turistické destinace, vysvětluje: "Zájem o region vzrostl v souvislosti se zavedením přímého leteckého spojení Ostrava-Londýn." Zahraničním návštěvníkům se podle ní již destinace jako Praha či Český Krumlov okoukaly, a tak touží objevit něco nového. Moravskoslezský kraj je jim prezentován jako region plný nevšedních zážitků. Místo, kde je pivo levnější než voda, kde se pojídají perníkové uši a na koncerty se chodí do plynojemu. Odlišit se je podle paní Hobbs v odvětví cestovního ruchu základem úspěchu.

Novinář na volné noze Roger Aitken region navštívil již vloni na podzim a to v rámci novinářské cesty pořádané právě londýnskou kanceláři Czech Tourism. Nejvíc mu učaroval ostravský důl Michal: "Měl jsem pocit, že cestuju v čase. Nedokouřená cigareta, špinavé montérky, rozbitá čelovka - všechno to tam leželo, jakoby teprve od včerejška. Expozice je povedená a mimořádně autentická," pochvaluje si. Při vzpomínce na fárání v Landek parku mu vyhládne a jde si pro další kousek té "sladké pizzy", jak říká frgálům.

Podle europoslance Vojtěcha Mynáře, který výstavu pomohl realizovat a převzal nad ní záštitu, podobné akce mají smysl. "Náš region má obrovský turistický potenciál, který doposud zůstával neobjeven. S množstvím investic, které do kraje proudí mimo jiné z fondů EU, a rozmachem nízkonákladových leteckých společností pro nás bude snazší jej zúročit. Musíme se však zaměřit také na kvalitu poskytovaných služeb, aby měli lidé chuť se k nám vracet," dodává. A procvičit zřejmě budou chtít i anglická nepravidelná slovesa.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout