Radek Rozvoral

Člen předsednictva hnutí SPD. Předseda RK SPD STČK.
  • SPD
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,71. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25.06.2021 9:09:42

Podpořili jsme mimořádné navýšení důchodů o 300 korun nad stanovenou valorizaci!

Podpořili jsme mimořádné navýšení důchodů o 300 korun nad stanovenou valorizaci!

Na středeční mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny byl projednáván jediný bod programu a to vládní návrh zákona, kterým se mění zákon o důchodovém pojištění.

Bylo navrženo, aby s ním Sněmovna vyslovila souhlas již v prvém čtení podle § 90 odst. 2 jednacího řádu Sněmovny, což bylo ale vetováno poslaneckými kluby ODS, KDU-ČSL a TOP 09. Tím bude tento návrh zákona projednáván klasickým způsobem. Návrh obsahuje opatření, které spočívá v mimořádném zvýšení důchodu o 300 korun nad rámec pravidelného zvyšování důchodů v roce 2022.

Hnutí SPD vždy podpořilo každé navýšení peněz pro naše seniory, které pobírají starobní důchod, kdy jim je tato peněžní dávka pravidelně vyplácena na základě důchodového pojištění. Návrh mimořádného navýšení o 300 korun nad rámec stanovené valorizace podpoříme i nyní, i když pro naše hnutí to není žádné systémové řešení, ale pouze populistický tah vládních stran ANO a ČSSD před nadcházejícími podzimními volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Za systémový krok považujeme přijetí námi zpracované novely zákona o důchodovém pojištění, kterou jsme předložili před dvěma roky. Ta stále čeká na projednání v prvním čtení po negativním stanovisku vlády. Tento náš návrh novely zákona zavádí institut garantovaného minimálního důchodu nad hranicí příjmové chudoby kolem 15 tisíc korun měsíčně, neboť se domníváme, že současné nastavení českého penzijního systému je nespravedlivé, systémově chybné a nezaručuje jeho příjemcům možnost důstojného prožití důchodového věku. Většině lidí jsou i přes jejich desítky odpracovaných let ekonomických a společensky prospěšných aktivit přiznávány velmi nízké starobní důchody. Naše novelizace zákona by hodně pomohla velkému množství seniorů pobírajících důchod kolem deseti tisíc korun, kteří, pokud chtějí přežít, musejí žádat o dávky hmotné nouze, což považujeme za nedůstojné. Chceme tak dlouhodobě garantovat spravedlivý důchod pro lidi, kteří celý život pracovali, a nyní mají nárok na důstojný život ve vyšším věku. V této souvislosti také zmíním, že nechceme žádné další zvyšování věku odchodu do penze.

Hnutí SPD nechce jít cestou posílání jednorázových žebračenek seniorům před volbami. My chceme pevně vázat růst starobních a invalidních důchodů na růst průměrné mzdy a garantovat tak nejnižší důchod ve výši minimální mzdy, což je dnes něco přes 15 tisíc korun, a až od této částky ho navyšovat zásluhově. Samozřejmě za podmínky odpracovaných let, takže se to nebude týkat žádných nepřizpůsobivých, ale jen těch, kteří si to skutečně zaslouží, což jsou například osoby pobírající invalidní důchod.  Hnutí SPD prosazuje zákony ku prospěchu slušných občanů. Vážení občané, pokud souhlasíte s programem hnutí SPD, tak podpořte naše kandidáty v blížících se parlamentních volbách. My vaši důvěru nezklameme.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama