Radek Rozvoral

Člen předsednictva hnutí SPD. Předseda RK SPD STČK.
  • SPD
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,74. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25.01.2021 10:06:13

Podporujeme návrhy takových zákonů, které jsou prospěšné pro naše občany!

Podporujeme návrhy takových zákonů, které jsou prospěšné pro naše občany!

V minulém týdnu proběhly další schůze Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, v rámci kterých poslanci za hnutí SPD podpořili výplatu kompenzačního bonusu i pro podnikatele v úpadku.

Též jsme souhlasili s tím, že se ošetřovné nebude od ledna do konce září tohoto roku započítávat do příjmu při posuzování nároku na různé sociální dávky. Naopak jsme hlasovali proti dalšímu prodloužení nouzového stavu.

Na kompenzační bonus ve výši 500 korun denně kvůli opatřením vlády proti šíření koronaviru nově dosáhnou také podnikatelé v úpadku, a to i zpětně za již proběhlá bonusová období. Jedná se profese, které neměly nárok na kompenzační bonus, pokud vyhlásily úpadek a procházely například oddlužením. Nově se kompenzační bonus bude vztahovat i na řidiče taxi, kteří budou moci žádat o příspěvek i zpětně. Dopad této novely se odhaduje ve výši asi sto milionů korun na úrovni veřejných rozpočtů, z toho na úrovni rozpočtů obcí a krajů v řádu desítek milionů. Za celou dobu, kdy vláda na jaře loňského roku kvůli šíření koronaviru rozhodla o tom, že podnikatelé budou mít nárok na kompenzační bonus kvůli omezení své činnosti, bylo vyplaceno necelých 26 miliard korun. Poslanecký klub SPD už dříve avizoval, že kompenzační bonus je špatně nastaven, neboť nepostihoval všechny živnostníky. Podle nesmyslných unijních předpisů vylučoval určité skupiny podnikatelů z nároku na kompenzační bonus, na což také upozorňoval veřejný ochránce práv Stanislav Křeček.

Podpořili jsme též, že čerpání ošetřovného se nebude dočasně počítat do příjmu, na jehož základě se dále posuzuje vyplácení dalších sociálních dávek, což bude mít pozitivní vliv na sociální situaci rodin s nezaopatřenými dětmi. Týká se to mimořádného ošetřovného, které lidé pobírají kvůli péči o své děti v době uzavření škol.

Poslanci za hnutí SPD naopak hlasovali proti dalšímu prodloužení nouzového stavu, který byl na pořadu 80. schůze PS. Vláda ČR, a to již po sedmé, žádala Sněmovnu o souhlas s prodloužením nouzového stavu o dalších 30 dnů z důvodu přijímaných opatření proti koronaviru. Nakonec byl za pomoci hlasů poslanců ANO, ČSSD a KSČM schválen návrh komunistů, který prodlužuje nouzový stav do 14. února 2020. Naše republika se nachází permanentně v nouzovém stavu od 5. října loňského roku a velmi nás mrzí, že vláda neslyší na naše návrhy, jak situaci řešit, abychom již v budoucnu nemuseli opětovně prodlužovat nouzový stav. Hnutí SPD již delší dobu jasně deklaruje, že bychom měli chránit nejrizikovější skupiny občanů (seniory, chronicky nemocné, zdravotnický personál, atd.), kterých je cca 17%. Ostatní občany bychom měli nechat žít a pracovat při základních opatřeních.  

Hnutí SPD bude vždy ve Sněmovně podporovat návrhy takových zákonů, které budou prospěšné našim občanům.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama