Radek Rozvoral

Člen předsednictva hnutí SPD. Předseda RK SPD STČK.
  • SPD
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,81. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

05.04.2019 14:34:44 - Sidonius01

Neziskovky

Dobrý den, pane poslanče,
stále se hovoří o "politických" neziskovkách a o neziskovkách financovaných ze zahraničí. Nedávko NKÚ zjistil značné problémy s jejich financováním. Kdy už konečně najdou naši zákonodárci odvahu a začnou dělat v této oblasti pořádek. Nebaví mě podporovat ze svých daní vymývání mozků na školách nebo jiné ovlivňování ve veřejném prostoru.
Pěkný den přeje ZC

Odpověď

10.04.2019 18:16:37 - Radek Rozvoral

Dobrý den.

Hnutí SPD si je vědomo, že bez činnosti některých neziskových organizací by se např. v sociální oblasti omezila pomoc a podpora zdravotně postiženým, starým lidem, invalidům a dalším, kteří si vyžadují dlouhodobou péči. Též podporujeme investice do sportu, a to hlavně do toho masového, který slouží široké veřejnosti a především našim dětem.

Naneštěstí ale existuje mnoho neziskových organizací s politickým programem, kteří uvedené dotace využívají pro prosazování svých ideologií a drtivou většinu obdržených finančních prostředků rozdají na platy svých zaměstnanců. Činnost takzvaných neziskových organizací s politickým a ideologickým programem považujeme za zásadní ohrožení demokracie. Dnes jsou úzce propojeny na činnost státní správy a realizují ideologické a politické cíle za veřejné prostředky. Proto je žádoucí zakázat jejich financování z prostředků státního rozpočtu a svým tlakem na vládu se o to také snažíme a budeme v tom i nadále pokračovat.

Hezký zbytek dne.