ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,89. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21. 1. 2019 21:31:00

Otevřený dopis europoslanců Polčáka a Pospíšila premiéru Babišovi

Otevřený dopis europoslanců Polčáka a Pospíšila premiéru Babišovi

Europoslanci Jiří Pospíšil (TOP 09) a Stanislav Polčák (STAN) zaslali dnes premiérovi Andreji Babišovi otevřený dopis, ve kterém ho žádají o dojednání podmínek pro tzv. měkký brexit.

 Dále ho upozorňují, že za celou dobu, po kterou je v úřadu premiéra, ještě neuspořádal žádné setkání s českými europoslanci, na kterém by si vzájemně mohli vyměnit názory a poznatky ohledně aktuálního vývoje v Evropské unii.

Britský parlament minulý týden odmítl návrh dohody mezi Evropskou unií a Velkou Británií, která měla upravit jejich vztahy po 29. březnu 2019, kdy má Británie osmadvacítku opustit. Zřetelně se tak přiblížila možnost tvrdého brexitu, tedy odchodu Británie bez jakýchkoli smluvních ujednání.

„Jako účastníka jednání Evropské rady Vás žádáme, abyste na jejích jednáních v nadcházejících týdnech učinil vše pro to, aby byl případný odchod Velké Británie z Evropské unie uskutečněn na smluvním základě, a to i kdyby ze strany Unie vyžadoval určité ústupky v méně klíčových záležitostech. Přestože jsme si vědomi skutečnosti, že dosavadní jednání ze strany Unie bylo vedeno profesionálně, jsme vzhledem k situaci na britské politické scéně toho názoru, že bude třeba ještě více vstřícnosti, než bylo dosud projeveno,“ uvádějí Jiří Pospíšil a Stanislav Polčák ve svém dopise.

Europoslanci Pospíšil a Polčák premiéra také žádají o setkání se všemi českými europoslanci. Bohuslav Sobotka se s europoslanci scházel pravidelně dvakrát ročně. „Máme za to, že díky těmto konzultacím by si Česká republika mohla odpustit některé problémy, které pramení z Vaší nedostatečné informovanosti,“ dodávají europoslanci Jiří Pospíšil a Stanislav Polčák.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout