ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,88. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

08.09.2020 19:37:00

V Říčanech hrozí pod vedením starosty Kořena „nový H-systém“

V Říčanech hrozí pod vedením starosty Kořena „nový H-systém“

Opoziční zastupitelé vyzývají město ke splnění slíbeného převodu bytů nájemníkům.

  Před dvaceti lety uzavírali obyvatelé Říčan s městem smlouvy o smlouvách budoucích na koupi bytů na Komenského náměstí. Město tehdy poskytlo pozemky, stát věnoval dotaci a lidé platili dvacet let nájem s tím, že si v roce 2020 byty odkoupí za symbolickou cenu sto korun. Nyní vedení města v čele s Vladimírem Kořenem odmítá lidem byty převést za po celou dobu nezpochybňovanou cenu. Navzdory rozhodnutí soudu. Opoziční zastupitelé vyzývají město, aby lidem tento převod umožnilo.

Říčanská radnice se v této kauze dokonce obrátila na soud, aby rozhodl, že lidé nemají na byty za dohodnutých podmínek nárok. Spor však radnice prohrála a soud letos v srpnu potvrdil, že očekávání současných nájemníků, že k převedení bytů do jejich vlastnictví jim svědčí právo, má své opodstatnění.

„Soud zcela vyvrátil veškerou argumentaci města. Za této situace považuji za nejlepší řešení, aby se město proti rozsudku neodvolalo a schválilo převod bytů v parametrech podle budoucích kupních smluv,“ tvrdí advokát a říčanský zastupitel Adam Polánský (STAN).

Radnice však zaujímá k celé kauze laxní postoj. „Vedení města strká hlavu do písku, snaží se řešení maximálně oddálit, a chystá se odložit projednání aktuální situace bytů na Komenského náměstí na pozdější dobu,“ komentuje chování radnice senátor a zastupitel Říčan Zdeněk Hraba (STAN).

Podle dostupných dat zaplatilo město za právní analýzy a spor už přes 400 000,- Kč. „Radnice se chce, zdá se, odvolávat a svůj právní názor, že lidé na byty za dohodnutých podmínek právo nemají, bude hájit před odvolacím soudem,“ uzavírá předsedkyně kontrolního výboru zastupitelstva Jitka Jančíková (STAN).

„Nesouhlasíme s tím. Vyzýváme radnici, aby v souladu s judikaturou, v souladu s názorem okresního soudu, v souladu s legitimními očekáváními a v souladu s dobrými mravy byty převedla a nehájila jen čistý mediální obraz starosty, což, se zdá, je pro ni prioritou,“ shodně uzavírají zastupitelé klubu hnutí STAN v říčanském zastupitelstvu.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama