Strana soukromníků České republiky

  • Soukromníci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,25. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25.02.2021 11:33:00

O nás bez nás už známe, teď musíme být u toho

O nás bez nás už známe, teď musíme být u toho

Reakce na facebookovém profilu na průzkum volebních preferencí jednotlivých politických stran a koalic od společnosti KANTAR

 Přestože znám názory některých z Vás na průzkumy, dovoluji si Vám zaslat nejnovější výsledky od společnosti KANTAR. Její výsledky sleduji dlouhodobě. Velmi zajímavé je to, že Kantar udělal 2 průzkumy. V jednom jsou strany a hnutí jednotlivě a ve druhém jsou uvedeny už i stávající koalice.

Co nám tato čísla říkají, pokud by stejně dopadly i volby v říjnu 2021.

  1. ANO by za těchto okolností nesložilo vládní většinu, pokud by se k němu nepřidal někdo z koalice Pirátů nebo ODS.
  2. Piráti a spol. a ODS a spol. mají dohromady 49 %, což znamená, že po rozdělení propadlých hlasů by se dostali nad 50 % a měli by cca 102 – 103 poslanců, tedy těsnou vládní většinu.
  3. I tento průzkum říká, že je zde šance, že by bolševik z KSČM nemusel překročit 5 % a skončil by konečně na smetišti dějin. O ČSSD je zbytečné mluvit, pro svůj zánik pracují každodenně.
  4. ODS pod vedením Petra Fialy je v krizi, nezajímavá, přesto namyšlená, a je jasné, že zakrněla mezi 10 – 12 %. Premiér z této strany nebude. Na ODS tím padá i zodpovědnost, že jedna z variant je ta, že předsedou vlády bude Pirát Bartoš. Pán Bůh nás opět opatruj. Jsme opravdu těžce zkoušený národ. Zasloužíme si ale něco jiného?
  5. Strana soukromníků České republiky musí promyšleně udělat vše proto, aby byla významnou součástí politické síly, která překročí 5 %, a tím získá přímé zastoupení v budoucím parlamentu.

Politicky organizovaní soukromníci, sedláci, živnostníci a jejich rodiny musí být prostřednictvím svých poslanců u „formování“ nové politiky státu a také u vyvedení hospodářství z hluboké krize. O nás bez nás už známe, teď musíme být u toho. V následujících dnech oznámíme, jak na to půjdeme.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama