Strana soukromníků České republiky

  • Soukromníci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,29. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

10.04.2020 14:09:00

Vláda se snaží malé i střední podniky dorazit a zcela vyhladit

Vláda se snaží malé i střední podniky dorazit a zcela vyhladit

Komentář na facebookovém profilu k vládním programům pomoci podnikatelům a živnostníkům

 Po dvou dnech sledování jednání sněmovny a prvních praktických zkušenostech s programy COVID, COVID 2 a ANTIVIRUS je jasné, že se vláda snaží, pod rouškou boje proti COVID-19, ochromené OSVČ a malé i střední podniky dorazit a zcela vyhladit.

Programy COVID i COVID 2 jsou pro většinu menších subjektů zcela nedosažitelné a komerční banky mnoha podnikatelům ani neumožnily podat žádost, protože nebyla splněna kritéria pro tradiční úvěrování. A pokud byla žádost přijata, odpověď i finance jsou v nedohlednu. V programu ANTIVIRUS byla vrácena většina žádostí pro chybovost, jsou vyžadovány elektronické podpisy a potvrzení o zřízení účtu. To vše v situaci, kdy o zaměstnavateli, který do státní kasy pravidelně platí, ví státní správa prakticky úplně vše. Sama ministryně Alena Schillerová přece hovořila o minimalizaci byrokracie, podpisu na naskenovaném dokumentu a jednoduché emailové komunikaci s úřady. Příběh restauratéra z Ostravy, který v březnovém termínu požádal finanční úřad o tříměsíční odklad úhrady DPH ve výši 16 000 korun a úřad mu místo vyhovění obstavil byt, již jen dokresluje chování státní správy v praxi.

Vláda nám toho mnoho slíbila, ale kdo nevěřil a měl možnost se zařídit jinak, vyhrál hned v prvním kole. Pro ty ostatní tu jsme stále my, denně od Vás zpracováváme stovky podnětů a bombardujeme vládu a příslušná ministerstva.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama