Strana soukromníků České republiky

  • Soukromníci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,23. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18. 1. 2021 10:21:00

Vládo, nech nás pracovat!

Vládo, nech nás pracovat!

Komentář na facebookovém profilu k vládním opatřením, která likvidují živnostníky a malé podnikatele

 Živnostničím dvacet let a za tu dobu jsem již zažil různé zákazy, změny a "vylepšení" legislativy našeho státu - takto drsně se k nám však žádná vláda dosud nechovala. Pamatuji ataky levice, která by nás danila nejraději absolutně, i ekonomickou krizi v roce 2008. Nic v minulosti však nezasáhlo malé podnikání tak, jako současná likvidační opatření v době pandemie. My živnostníci jsme houževnatí, zvyklí se starat sami o sebe a ve své podstatě od státu nic nepotřebujeme. To vše pochopitelně za předpokladu, že můžeme svobodně podnikat.

Ministr či úředník se stále běžícím platem nikdy nemůže pochopit rozdíl mezi poklesem tržeb v rámci běžného ekonomického cyklu a absolutním výpadkem díky rozhodnutí vlády. Místo jednotek, desítek či stovek tisíc obratu máte v ruce pouze necelou pětistovku denně, ale hypotéky, úvěry, zálohy na energie či běžná spotřeba rodiny zůstávají. Opakovaně chybující vláda nás tak žene do bankrotu a je jí to srdečně jedno.

Za sebe vidím jedinou cestu a tou je bezpečné otevření ekonomiky. Malé provozovny, obchody a služby nejsou riziko, není důvod je zavírat. A ti ostatní, které je nutné přece jen uzavřít, musí jednoduchým způsobem dosáhnout na kompenzaci obratu. V opačném případě vláda kope ekonomice hrob, protože veřejná správa a montovny desítky či stovky tisíc nezaměstnaných dlouhodobě neuživí.

Vládo, nech nás pracovat!

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama