ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,03. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18. 10. 2020 16:27:00

Jíst nepřestaneme. Všichni asi tušíme proč

Jíst nepřestaneme. Všichni asi tušíme proč

Komentář na facebookovém profilu k vládnímu programu pro zemědělce

 Vyčlenit 6 miliard na vládní program pro zemědělce je podle nás jednoznačně špatný nápad. Špatný bez ohledu na to, zda tyto peníze skončí v Agrofertu, nebo kdekoliv jinde. Máme pro tento postoj mnoho dobrých důvodů.

Proč s touto podporou a argumenty v článku nesouhlasíme?

  • Zemědělství funguje dál. Stát provoz tohoto segmentu přímo nijak neomezil (narozdíl od posiloven, pohostinství nebo kultury).
  • Zemědělci argumentují sníženou poptávkou po zemědělských produktech. Sníženou poptávku ale bude pravděpodobně zažívat většina podnikatelů napříč obory v důsledku snížené ochoty obyvatelstva utrácet. Máme dotovat třeba výrobce kuchyní, televizorů, nebo mobilů? Navíc zrovna v zemědělství lze očekávat, že pokles poptávky nebude tak zásadní jako v jiných oborech. Jíst nepřestaneme. Všichni asi tušíme proč.
  • Zemědělci argumentují zavřením školních jídelen. Ptáme se: děti, které nebudou ve škole, tak doma nebudou obědvat? Budou výrazně méně konzumovat produkty zemědělství? Odpoví si jistě každý sám.
  • Zemědělci argumentují omezením provozu restaurací. Ptáme se: lidé, kteří nemohou jít do restaurace přestanou jíst? Možná si někteří jídlo objednají, nebo si ho uvaří sami (ze zemědělských produktů)? Možná za jídlo někdo utratí méně, ale možná o to více podpoří za ušetřené peníze jiný segment podnikání? Je to snad nutně špatně?
  • Zemědělství je na dotacích, na rozdíl od jiných oborů podnikání, závislé už dnes. Zemědělství dotujeme 12 měsíců v roce. Chceme ho mít ještě více závislé na veřejných penězích?
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama