ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,46. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

27.05.2019 9:52:00

Obhájit mandát v Evropském parlamentu se nepodařilo, koalice získala 0,65 % hlas

Obhájit mandát v Evropském parlamentu se nepodařilo, koalice získala 0,65 % hlas

Koalice Svobodní, Liberland a Radostné Česko – Odejdeme bez placení získala ve volbách do Evropského parlamentu 0,65 % hlasů. Svůj hlas jí dalo 15 492 voličů.

 „Je nám líto, že jsme nepřesvědčili více voličů. Přesto jsem rád, že jsme v rámci kampaně připomněli, že členství v EU je pro občany České republiky velmi drahou záležitostí. Bohužel, veřejnou diskuzi ovládla pseudotémata jako dvojí kvalita potravin,“ uvedl krátce po vyhlášení výsledků lídr kandidátky Vít Jedlička.

"Racionální euroskepticismus je něco, co v Evropském parlamentu chybí. Bez ohledu na to, jak volby dopadly, kampaň za větší svobodu má vždycky význam. Děkuji všem lidem, kteří se na kampani podíleli a kteří ji podpořili finančně nebo dobrovolnickou prací," doplnil Jedlička.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout