ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,98. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

19.02.2021 17:33:00

Pandemický zákon, tak jak byl schválen ve Sněmovně, naši podporu rozhodně nemá

Pandemický zákon, tak jak byl schválen ve Sněmovně, naši podporu rozhodně nemá

Komentář na facebookovém profilu k problémům pandemického zákona

 Před jeho schválením jsme varovali a ve svých názorech jsme konzistentní mnohem déle než 24 hodin. Pan Prymula však během jednoho dne zvládá jít s ostatními vyvolenými na fotbal a přitom hájit ještě tvrdší opatření pro celou republiku.

Připomínáme naše vyjádření k pandemickému zákonu:

"Vláda zítra Sněmovně navrhne pandemický zákon. Máme se čeho bát. V aktuálním znění bohužel ano. Takový zákon nesmí projít. Vytváří v podstatě trvalý utajený nouzový stav, pouze bez použití slov "nouzový stav". Ministerstvu zdravotnictví umožňuje výrazně omezovat lidská práva a svobody bez jakékoliv kontroly parlamentu. To chceme? Diktaturu ministerstva zdravotnictví? Ne. Nechceme udělat nejmocnějšího muže v zemi z Adama Vojtěcha, Jana Blatného ani z jeho nástupce.

Máme jiný nápad? Ano. Využívat už existující zákon o veřejném zdraví. Pokud v něčem nevyhovuje, lze ho citlivě novelizovat. A ukončit neústavní nouzový stav."

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama