ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,09. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.02.2020 15:52:00

Podnikání nesmí být o nekonečném vyplňování výkazů pro stát

Podnikání nesmí být o nekonečném vyplňování výkazů pro stát

Komentář na facebookovém profilu k žebříčku Světové banky o přívětivosti státu k podnikání

 Připomeňme si žebříček Světové banky Doing Business z konce minulého roku. Podle něj se ČR za poslední dva roky propadla v přívětivosti k podnikání o 11 míst. Na záda v tomto ukazateli už koukáme i Rwandě a Číně. Vyplňováním daňových přiznání a plněním všech daňových předpisů strávíme ročně v průměru o skoro 40 hodin více než Slováci. Neslibovala nám vláda pod vedením Andreje Babiše něco jiného?

Asi nás nepřekvapí, že v čele žebříčku je Nový Zéland a Singapur. Pojďme se inspirovat a otočit sestupný trend. Máme na víc! Stačí snížit a zjednodušit daně, omezit obrovské množství byrokracie a předpisů a začneme stoupat. Podnikání nesmí být o nekonečném vyplňování výkazů pro stát. Zdržuje to od toho, co je skutečně důležité a co přináší skutečné hodnoty.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama