TOP 09

Víc, než si myslíte
  • TOP 09
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,75. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25.08.2011 19:30:55

Kaslová (TOP 09): Podpořili jsme vydání poslanců VV

Kaslová (TOP 09): Podpořili jsme vydání poslanců VV

Poslanci TOP 09 podpořili své zástupce v mandátovém a imunitním výboru při hlasování o stanovisku k vydání poslanců Věcí veřejných Víta Bárty a Jaroslava Škárky trestnímu stíhání.

Mandátový a imunitní výbor jednomyslně doporučil na svém dnešním jednání poslanecké sněmovně, aby vyslovila souhlas s vydáním poslanců k trestnímu stíhání.

 „Pro vydání obou poslanců jsem hlasovala ve shodě s ostatními poslanci TOP 09. Náš klub je jednoznačně pro omezení poslanecké imunity, které je také součástí koaliční smlouvy," říká místopředsedkyně mandátového a imunitního výboru Jana Kaslová.

 „Neshledala jsem důvod, který by zavdával podezření z politických manipulací. Podle mého názoru hraje zásadní roli také fakt, že jsme vyhověli žádosti pana poslance Bárty, který sám potvrdil, že trestní řízení je jediná možnost, jak existující podezření vyvrátit. V tomto případě se domnívám, že očištění je namístě," míní zpravodajka výboru k případu možné korupce Kaslová.

 TOP 09 považuje za prioritu boj proti korupci. Za zvlášť nebezpečnou považuje korupci státních úředníků a politiků. Za dostupné nástroje v boji proti korupčnímu prostředí pokládá co neprůhlednější prostředí a veřejnou kontrolu.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout