TOP 09

Víc, než si myslíte
  • TOP 09
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,74. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

19.10.2019 14:09:00

Nezávislost České televize musíme bránit

Nezávislost České televize musíme bránit

Sněmovna projednala výroční zprávy České televize.

 TOP 09 pokládá nezávislá veřejnoprávní média za jeden ze základních pilířů demokratické společnosti a považuje za nesmírně důležité podpořit nezávislost médií zejména v současné době, kdy jsou veřejnoprávní média pod velkým tlakem politiků.

„Při projednávání výročních zpráv České televize se může objevit snaha omezit nezávislost této veřejnoprávní instituce, a to nelze v žádném případě dopustit. Jestli nám záleží na demokracii v této zemi, musíme nezávislost České televize bránit, i když se nám nemusí líbit všechny reportáže, které o nás natočí,“ uvedl Miroslav Kalousek, předseda poslaneckého klubu TOP 09.

„Veřejnoprávní média jsou v každé svobodné zemi jedním ze základních pilířů demokracie, protože novináři plní úlohu kontroly mocných. Těm jsou trnem v oku a tlak na tato média roste. Chceme, aby výroční zprávy České televize byly již konečně Sněmovnou schváleny a tlak, který je prostřednictvím oddalování tohoto hlasování utvářen, tak skončil,“ dodala první místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout