TOP 09

Víc, než si myslíte
  • TOP 09
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,98. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

11.11.2020 8:36:00

Rozpočet je mimo ekonomickou realitu, navrhneme jeho přepracování

Rozpočet je mimo ekonomickou realitu, navrhneme jeho přepracování

Rozpočet je soubor nepravdivých čísel, postavených na nereálných scénářích. Musí se přepracovat. Budeme vyžadovat vyšetření kauzy Bečva a projednání bodu na plénu Sněmovny. Budeme prosazovat férovější rozdělení výnosů v krajích, zasažených těžbou.

 „Rozpočet, který předkládá Vláda ČR, je ve svých příjmech zcela mimo ekonomickou realitu a je v rozporu s politickými prioritami, které prosazuje jak předseda vlády, tak první místopředseda vlády. Ve svých výdajích pak absolutně neodpovídá aktuálním prioritám souvisejících s epidemiologickou krizí. Stručně shrnuto je to soubor nepravdivých čísel postavených na nereálných scénářích. Není to seriózní návrh zákona o státním rozpočtu,“ vysvětluje předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. TOP 09 navrhne vrátit rozpočet k přepracování s doporučením, aby byl sestaven pro aktuální ekonomickou realitu.

TOP 09 bude na aktuální schůzi prosazovat předřazení bodu, který se týká ekologické katastrofy na řece Bečvě. Nedovolíme, aby epidemie koronaviru zastínila vyšetřování této katastrofy, která nemá v moderní historii České republiky obdoby. Zároveň budeme trvat na tom, aby událost nejen vyšetřily orgány činné v trestním řízení, ale především na tom, aby vláda připravila takovou legislativu, která obdobným katastrofám v budoucnosti zabrání. „Ministr životního prostředí Brabec na výboru pro životní prostředí alibisticky tvrdil, že neovlivní, zda Sněmovna událost na plénu projedná, byť o to prý sám stojí. O důležitosti zařazení události na plénum Sněmovny jsem přesvědčena. Současně budu požadovat, aby se důkladně prošetřil i areál a odpadní soustava chemičky DEZA z koncernu Agrofert. Není možné, aby orgány činné v trestním řízení neměly dostatek informací potřebných k vyšetřování,“ říká Markéta Pekarová Adamová, předsedkyně TOP 09.

Sněmovna také na aktuální schůzi projedná horní zákon. Poslankyně Helena Langšádlová k němu předkládá pozměňovací návrh. „Domnívám se, že současné znění horního zákona může v dlouhodobém horizontu zhoršit kvalitu života v regionech zasažených těžbou. Pozměňovací návrh si klade za cíl rozdělit úhrady z vydobytých nerostů mezi obce, kraje a státní rozpočet férovějším poměrem. Většina poplatků za těžbu musí zůstat v regionech, které jsou těžbou zasaženy,“ vysvětluje Helena Langšádlová.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama