Tomáš Hanzel

  • ČSSD
  • Moravskoslezský kraj
  • místopředseda PS PČR
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,16. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

05.12.2018 13:52:03 - Hello

Co říkáte na trvalý pokles preferencí ČSSD?

Proč si myslíte, že je pro vás účast ve vládě výhodná, když vám od voleb stále klesají preference zatímco ANO rostou? Navíc mi to přijde, že se tu samovolně mění volební systém a o většinu hlasů voličů se dělí minimum stran. Vůbec bych se nedivil, kdyby se po příštích volbách podařilo sestavit jednobarevnou vládu. Ono i teď vše řídí Babiš, kterého drží Zeman a vy a komunisti kryjete PS: Pokud si myslíte, že účast ve vládě není pro ČSSD dobrá, proč něco jako sociální demokrat neuděláte než bude pozdě?

Odpověď

17.01.2019 10:59:07 - Tomáš Hanzel
 Dobrý den,

 rozhodnutí vstoupit do vlády a i nadále zůstat součástí vládní koalice považuji za správné. Jedině tak může ČSSD prosazovat své programové priority. Věřím, že dobrou a spravedlivou politikou obnovíme důvěru občanů v sociální demokracii.

 Dovolte mi, abych se také vyjádřil k volebnímu systému, který jste ve své otázce zmiňoval. Proporční volební systém, užívaný ve volbách do Poslanecké sněmovny, je stále stejný. Můžeme samozřejmě vést obecnou i odbornou diskuzi o jeho výhodách a nevýhodách. Já osobně jsem přesvědčen, že výhody tohoto systému převažují.

 Nechci předjímat, nakolik je reálné, že se v příštím volebním období podaří sestavit jednobarevnou vládu. Hlavní slovo v této věci budou mít občané. Ti rozhodnou o složení Poslanecké sněmovny.

 Tomáš Hanzel