Tomáš Hanzel

  • ČSSD
  • Moravskoslezský kraj
  • místopředseda PS PČR
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,23. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

18.01.2019 13:47:44 - ZOROo

Proč se ČSSD nedaří?

Pokud byl podle vstup do vlády dobrý nápad, proč jste pak tolik ztratili v senátních volbách a nemáte strach, z výsledku dalších voleb? Já bych vám přál abyste se vzpamatovali, protože jste určitě menší zlo než třeba SPD. Ale podle mě proto děláte málo. Máte MPSV ale Maláčová se absolutně neumí prodat, za to třeba Schillerová to umí perfektně. A mělo by podle vás zůstat vedení po sjezdu víceméně stejné?

Odpověď

21.01.2019 15:09:00 - Tomáš Hanzel
 Dobrý den,

příčin, proč ČSSD nedosahuje volebních výsledků jako v minulých letech, je celá řada. Na březnovém sjezdu tak budou mít sociální demokraté jedinečnou příležitost zanalyzovat současný stav a přijmout účinná rozhodnutí. Dovolte mi však, abych se svými návrhy (zejména jedná-li se o návrhy personální) nejprve seznámil své stranické kolegy.

 Vstup ČSSD do vlády považuji za správné rozhodnutí. A to především ze dvou důvodů: 1) Česká republika potřebovala stabilní vládu, která by se opírala o důvěru Poslanecké sněmovny PČR. 2) ČSSD by v opozici nemohla prosazovat své programové priority.

 Nemohu hodnotit, nakolik rozhodnutí vstoupit do vlády ovlivnilo výsledek ČSSD v loňských komunálních a senátních volbách. Domnívám se však, že změna preferencí voličů bude postupná. Věřím, že dobrou a srozumitelnou politikou můžeme obnovit důvěru občanů v sociální demokracii.

 Tomáš Hanzel