Tomáš Macura

  • ANO 2011
  • Ostrava
  • primátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,51. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

30.04.2018 12:19:00

Architektonická soutěž na novou koncertní halu bude ještě letos

Architektonická soutěž na novou koncertní halu bude ještě letos

Primátor Tomáš Macura podepsal za město Ostrava memorandum s vládou České republiky a Moravskoslezským krajem.

 Memorandum stvrdilo spolupráci těchto tří subjektů při výstavbě koncertního sálu Janáčkovu filharmonie, vědecké knihovny a galerie Bílý stín, která bude přístavbou Domu umění.

Memorandum stvrdilo spolupráci města, kraje a vlády při výstavbě tří významných objektů v Ostravě. Během návštěvy vlády v našem kraji je v Třinci podepsali primátor Ostravy Tomáš Macura, hejtman Ivo Vondrák a ministr kultury v demisi Ilja Krejčí.

Koncertní sál Janáčkovy filharmonie bude stát 1,45 miliardy korun. Stát přispěje částkou 600 milionů, město 550 miliony a kraj 300 miliony korun. Letos bude vyhlášena architektonická soutěž, sál by se měl začít stavět v roce 2022.

Moravskoslezská vědecká knihovna zvaná Černá kostka bude postavena podle aktualizovaného vítězného návrhu architektonické soutěže z roku 2006. Stavbu za 1.35 miliardy bude hrazen státem (800 mil. Kč), krajem (400 mil.) a městem (150 mil.). Stavět se má začít v polovině roku 2020, knihovna bude hotova v roce 2022.

Přístavbou domu umění bude Galerie 21. století Bílý stín. Náklady dosáhnou 600 milionů korun, stát přispěje 300 miliony město a kraj shodně částkou 150 milionů korun. Výstavba začne v roce 2020 a potrvá dva roky.

„Ostrava již desítky let usiluje o výstavbu koncertní haly s perfektní akustikou, dostatečným místem pro posluchače a zázemím pro Janáčkovu filharmonii Ostrava. V letošním roce vypíšeme architektonickou soutěž. Mimo odborné veřejnosti oslovíme i tři mezinárodně uznávané architektonické kanceláře, které mají zkušenosti s projektováním koncertních síní, jež v praxi již prokázaly své akustické kvality,“ uvedl primátor Tomáš Macura.


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout