Tomáš Macura

  • ANO 2011
  • Ostrava
  • primátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,53. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

10.11.2018 19:37:00

Ostrava si připomíná 100 let od založení Polska

Ostrava si připomíná 100 let od založení Polska

U příležitosti stého výročí od založení nezávislého polského státu přijal primátor Ostravy Tomáš Macura polskou velvyslankyni v ČR Barboru Ćwioro.

Na počest polského státního svátku se v sobotu a neděli rozsvítí věž Nové radnice a Sýkorův most bílou a červenou barvou. 

Polsko slaví v neděli 11. listopadu 100 let od založení moderního a nezávislého státu. U této příležitosti přijal primátor Tomáš Macura polskou velvyslankyni Barboru Ćwioro, která reprezentuje Polsko v naší zemi od letošního září. „Jsem v Ostravě poprvé a ráda bych se podívala na město z radniční věže,“ uvedla velvyslankyně. Ocenila výborný vztah Čechů a Poláků, podporu polských organizací, které sdružují Poláky v ČR. „Vím, že letos vám nevyšla návštěva Dnů NATO, věřím, že se na této významné akci potkáme příští rok,“ řekl primátor Macura.      

V sobotu a v neděli se radniční věž a Sýkorův most rozsvítí bílou a červenou barvou. Stane se tak na počest 100. výročí vzniku polského státu. Podobným způsobem si založení samostatného Československa připomnělo koncem října i Polsko, například speciálním nasvícením prezidentského paláce ve Varšavě. V neděli navíc skončí po čtrnácti dnech i další ročník Česko-polských dnů.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama