Tomáš Vandas

předseda DSSS
  • DSSS
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,44. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

02.07.2019 7:53:13

VANDAS: Veřejnoprávní televizní žumpa

VANDAS: Veřejnoprávní televizní žumpa

Pokud máte pocit, že Česká televize je veřejnoprávní médium, jehož smyslem je poskytovat vyvážené a objektivní informace, jste na velkém omylu.

V neděli jsem se přemohl, abych chvíli sledoval pravidelný pořad Otázky Václava Moravce alias Žvanila. Hostem byl premiér Babiš. To, co tzv. moderátor předváděl, to byla snůška arogance, povýšenosti, neustálého skákání do řeči, prostě totální hnůj. Přiznám se, že kdybych já byl na místě Babiše, seberu se a ...odejdu, ať si tam Žvanil kecá sám. On si totiž vystačí. A není sám. Další redaktoři v jiných pořadech mu zdárně sekundují. Stačí zmínit jména jako Fridrichová či Takáč.

Zaměstnanci České televize propadli pocitu, že televize je jejich, a oni si tam mohou dělat, co chtějí. Tedy i prezentovat svoje názory, jako ty jediné a správné. Prostě a jednoduše si televizi privatizovali.

Příčinu tohoto stavu hledejme v roce 2000, v době tzv. televizní krize, kdy se redaktoři zpravodajství s podporou politiků spjatých s havlovským křídlem a Čtyřkoalicí vzbouřili proti vedení České televize. Politici, jako Jan Ruml, tam tehdy dokonce nocovali ve spacácích, aby bránili "nezávislost" ČT.  Kam to dospělo, vidíme dnes. Redaktoři tam jsou zakopáni na svých pozicích a každý se jich bojí.

Chtělo by to totální rozprášení televize a dosazení opravdu nezávislého vedení. K tomu však musí být odvaha a politická vůle.

Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama