Tomáš Zdechovský

Místopředseda KDU-ČSL
  • KDU-ČSL
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,11. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

9.5.2022 14:27:24 - poli

EU

Dobrý den, jste jeden z nejkativnějších politiků, a tak se vás taky ptám. Zajímá mě, jestli EU vydává své zprávy, návrhy, zákony atd. ve všech jazycích členksých států? A jestli to tak není, nestálo by za to, aby si naši politici dali tu práci a do čestiny přeložili? Dělali byste to přeci pro své voliče - ne každý umí anglicky. Nemyslím, že to musíte dělat osobně, ale za ty peníze, co všichni v Bruselu berete, by to za vás mohli udělat asistenti nebo nějaká firma.

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

16.5.2022 14:26:44 - Tomáš Zdechovský
 Dobrý den,ano, EU vydává legislativu (nařízení, směrnice, doporučení) či např. usnesení. Veškeré projednávané a schválené dokumenty jsou k dispozici online v jazycích všech členských států EU, tedy i v češtině. Evropskou legislativu si můžete vyhledat např. zde: https://eur-lex.europa.eu/browse/summaries.html?locale=csNa stránkách EP lze také sledovat průběh rozhodovacího procesu: https://www.europarl.europa.eu/portal/csS pozdravem a přáním hezkého dneTomáš Zdechovský