Tomio Okamura

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • SPD
  • Středočeský kraj
  • místopředseda PS PČR
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,79. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17.11.2018 18:28:00

Odkaz 17. listopadu není stále naplněn

Odkaz 17. listopadu není stále naplněn

Komentář na facebookovém profilu k výročí 17. listopadu

 Po pozdním příletu ze Sofie, kde jsem byl na setkání evropských parlamentních vlasteneckých stran, jsem hned zajel na Národní třídu v Praze a těsně po půlnoci si připomněl události 17. listopadu 1989, které znamenaly osvobození od totality. Během sametové revoluce slibovali veřejně politici lidem zákon o obecném referendu, který již pět let usilovně v Parlamentu navrhuji, ale takzvané “demokratické” politické elity ho dodnes tvrdošíjně odmítají přijmout, takže odkaz 17. listopadu není stále naplněn...

Stejně tak se snažím prosadit přímou volbu a odvolatelnost politiků a jejich přímou hmotnou odpovědnost. Tyto tři zákony z pera SPD, které by posunuly Českou republiku směrem ke skutečné demokracii, jsme již ve Sněmovně podali a čekáme na konečné projednání v plénu.

Doufám, že takzvané “demokratické” strany a s nimi spojení novináři a aktivisté už přestanou tyto návrhy odmítat. Budu nadále prosazovat svobodu a demokracii.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout