Tomio Okamura

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • SPD
  • Moravskoslezský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,88. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

29.11.2021 17:36:00

Piráti popírají svá vlastní pravidla

Piráti popírají svá vlastní pravidla

Komentář na facebookovém profilu k povolební roli Pirátů.

Piráti podvedli voliče. Káží vodu a pijí víno. Ivan Bartoš chce kumulovat funkce a chce být zároveň poslancem i ministrem. Text jejich kodexu přitom jasně zakazuje souběh členství ve vládě s funkcí poslance! Kvůli funkcím a moci ale Piráti popírají svá vlastní pravidla. Podle mého názoru se chovají jako podvodníci a lháři. Pirátský kodex praví: „V případě zvolení za Piráty se zavazuji současně vykonávat jen jednu uvolněnou volenou veřejnou funkci (poslanec, senátor, člen vlády, prezident, uvolněný zastupitel apod.) a vyhradit si na výkon veřejné funkce potřebný čas.“ Pokud bude Ivan Bartoš či jiný politik Pirátů současně poslancem i členem vlády, jasně to poruší! Piráti nesmí kumulovat funkce poslance a ministra.

Na základě tohoto principu by se šéf strany Ivan Bartoš musel v případě vstupu do vlády vzdát poslaneckého mandátu a přenechat jej náhradníkovi ze STAN, anebo zůstat poslancem a vzdát se postu ministra a vicepremiéra. Ivanovi Bartošovi a Pirátům se ale zalíbily funkce a korýtka ve stylu čím více, tím lépe, a sosají plnými doušky v rozporu s jejich předvolebními sliby.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama