Tomio Okamura

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • SPD
  • Moravskoslezský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,91. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

05.10.2022 6:34:00

Polibek smrti

Polibek smrti

Komentář na facebookovém profilu k rozhodnutí koalice SPOLU nepostavit vlastního kandidáta na prezidenta.

Vládní koalice SPOLU premiéra Petra Fialy se dnes rozhodla, že nepostaví vlastního prezidentského kandidáta. Nikdo z prezidentských kandidátů totiž nechce otevřenou podporu Fialovy vládní koalice, protože by to byl polibek smrti, jelikož této vládě už věří pouze kolem 20% občanů… Fialova vláda předvádí absolutní zoufalství, přestože tvrdili, že představí vlastního prezidentského kandidáta.

Ale pozor. Jestli se opozice nesjednotí, tak to může v dvoukolové volbě dopadnou tak, že se Fialova pětikoalice až v druhém kole plně spojí s jim názorově blízkým kandidátem proti kandidátovi opozice. A v druhém kole, které je o názorových kompromisech, to pak může pro konzervativně a vlastenecky smýšlející občany dopadnout špatně.

Prounijní a liberální názory zastávající hnutí ANO zatím kandidáta nepředstavilo. Kandidátem konzervativní a vlastenecké SPD na prezidenta ČR je Jaroslav Bašta - disident, politický vězeň v době normalizace (vězněn 2,5 roku), signatář Charty 77, ministr, poslanec, diplomat (velvyslanec ČR v Rusku, velvyslanec ČR na Ukrajině), spisovatel, archeolog, nikdy nebyl členem KSČ, plynně hovoří anglicky, německy a rusky, a 40 let je ženatý s jednou ženou.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama