Tomio Okamura

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • SPD
  • Moravskoslezský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,91. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23.09.2023 6:33:00

Ukrajinec zmlátil českého mladíka tak, že ochrnul

Ukrajinec zmlátil českého mladíka tak, že ochrnul

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k násilí spáchaném občanem Ukrajiny.

Ukrajinec zmlátil českého mladíka tak, že ochrnul. Osmadvacetiletý Denys Dakov zranil českého mladíka tak, že poté dlouhé měsíce bojoval o život a ochrnul. Dakovovi hrozí až osm let vězení za ublížení na zdraví, předseda senátu nicméně avizoval, že připadá v úvahu překvalifikování činu na přísnější paragraf. Přišel čas, aby se ukrajinští „uprchlíci“ začali vracet domů na území, kde se nebojuje. Ukrajinci mají jinou mentalitu a je logické, že střetů s českými občany bude přibývat. Neřešením problému s obrovským číslem ukrajinských imigrantů na našem území bohužel pouze naroste vzájemná nevraživost. To ministru vnitra Rakušanovi nestačí případ z Plzně, kdy Ukrajinec brutálně znásilnil dívku? A podobný případ z pražské Hostivaře?

Muž, který je původem z Ukrajiny a do České republiky přijel před více než rokem, odpovídal prostřednictvím tlumočníka i na dotaz soudce, proč jako mladý, zdravý muž nebrání svou zem před ruskými agresory. Mladík odvětil, že je jediný muž v rodině, který se snaží něco vydělat a rodinu nakrmit.

Jak informovaly Novinky, podle spisu po krátké výměně názorů došlo na rvačku, při níž Dakov přehodil mladíka na záda a ležícímu mu dal ještě několik ran pěstí, čímž mu způsobil především vážné poškození krční páteře.

Zmlácený mladík dlouhé měsíce bojoval v nemocnici o život, podstoupil operace, čeká ho nákladná rehabilitace. Podle jeho zmocněnkyně je nyní v domácím ošetřování, kde se jeho stav ovšem nijak nelepší. Začal sice trochu hýbat rukou, ale celkově se mu zhoršuje fyzický a zejména psychický stav, kvůli kterému nemůže aktuálně podstoupit další operaci. Jeho stav rovněž vylučuje účast u hlavního líčení či jen samotnou svědeckou výpověď.

Matka poškozeného založila sbírku s cílem vybrat potřebné prostředky na finančně náročnou rehabilitaci a také na bezbariérové bydlení. 

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama