Zdeněk Kutil

  • JIH 12
  • Vimperk
  • zastupitel města
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,33. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.11.2015 10:57:02

Vimperk - prodej pozemků

Vimperk - prodej pozemků

Zastupitel města Vimperka Zdeněk Kutil - nesouhlasím s prodejem pozemků obce známým, kamarádům a spolukandidátům v komunálních volbách za zvýhodněné ceny bez řádného zdůvodnění.

Vimperští zastupitelé na svém listopadovém zasedání rozhodli dvanácti hlasy o prodeji městského pozemku o výměře 3964 m2 místní firmě VAVI s.r.o. za 1,08 milionu korun.

Zastupitelé upřednostnili nabídku finančně nižší oproti dvěma dalším. Byla upřednostněna nabídka firmy VAVI s.r.o., kde je jednatelem Jiří Vávra - spolukandidát v komunálních volbách 2014. Kandidoval spolu se současnou starostkou města Jaroslavou Martanovou. I další spolumajitel firmy VAVI byl kandidátem do komunálních voleb 2014 ve městě Vimperk. Věra Vávrová kandidovala spolu se současným členem rady města Bohumilem Petráškem.

Rada města schválila svůj záměr nakládat s předmětným pozemkem za účelem jeho prodeje. Na zveřejněný záměr na tento prodej obdržela tři nabídky. Od firmy VAVI ve výši 1,08 milionu korun, Bohumila Landová nabídla 1,189 milionu korun a paní Herdenová nabídla 1,586 milionu korun. Ve schváleném záměru prodeje pozemku nebyl žádný požadavek na detailní analýzu budoucího podnikatelského projektu.

Nabídka firmy VAVI (1,08 mil.) a nejvyšší nabídka paní Herdenové (1,586 mil.) byla nám zastupitelstvu předložena ve své podstatě se shodnými podnikatelskými plány. Oba uchazeči plánují vybudování výrobních, skladovacích a administrativních prostor. Zástupce vyšší nabídky se omluvil z jednání zastupitelstva z důvodu nepřítomnosti v ČR.

Zástupci firmy VAVI se jednání zúčastnili a prezentovali svůj projekt ve shodě s podanou nabídkou. Nebyla však předložena žádná konkrétní studie či projekt. Zastupitelé pouze vyslechli podnikatelské plány firmy a spoustu slibů.

Prodávaný pozemek je v cenových mapách realitních kanceláří ohodnocen na cenu 500 - 750 Kč/m2 tzn. že cena tohoto pozemku je minimálně 2 miliony korun.

Zastupitelé tedy svým přijatým usnesením schválili prodej tohoto pozemku za cenu podstatně nižší než je v místě a čase obvyklá. Upřednostnili zájemce s nejnižší nabídkou, přestože zájemce s nejvyšší nabídkou předložil totožný podnikatelský projekt.

Z usnesení zastupitelstva vypadla podmínka zveřejněná v záměru o prodeji tohoto pozemku. Ve zveřejněném záměru byla podmínka, že si zájemce bude muset vybudovat přístupovou komunikaci v souladu s ÚP a vydáním stavebního povolení na stavbu ,,Vimperk - ZTV Hrabice - technická infrastruktura".

Dle mého názoru přijatým usnesením zastupitelstva je město Vimperk poškozováno. Zastupitelé mají být především dobrými hospodáři a poskytovat rovné podmínky všem podnikatelům a občanům ve městě.

Jsem optimista a věřím, že na dalším jednání zastupitelstva moji kolegové upřednostní zájem města nad zájmy jednotlivců.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama