Zdeněk Maršíček

  • KSČM
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,47. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17.02.2018 19:16:00

Opatření k posílení vnitřní bezpečnosti

Opatření k posílení vnitřní bezpečnosti

Policie ČR vedle personální nedostatečnosti nedisponuje potřebným materiálně-technickým vybavením pro efektivní boj proti novým bezpečnostním hrozbám.

Technické a technologické vybavení je početně nedostatečné, morálně a fyzicky zastaralé. Pro zvýšení připravenosti Policie ČR zejména na ochranu před teroristickými útoky (včetně útoků využívající CBRNE zbraní) a nelegální migrací je proto nezbytné urychleně zajistit obnovu a doplnění nezbytného technického a technologického vybavení prvosledových hlídek a útvarů prvního nasazení pro on-line kontrolu osob, vozidel a efektivní zajištění vnitřní bezpečnosti státu a obyvatel ČR. Jedná se zejména o pořízení služebních dopravních prostředků vybavených tzv. mobilní platformou nové generace, dlouhých zbraní, balistické ochrany, ochranných prostředků před útoky CBRNE a potřebné munice.

Zároveň realizovaná cvičení v roce 2017 zaměřená na ochranu hranic před hrozbou nelegální migrace prokázala, že vedle personální nedostatečnosti absentuje logistické zabezpečení Policie ČR pro činnost policistů na hranicích a provádění efektivní kontroly osob a vozidel překračujících hranice. Proto je nezbytné fyzickou ochranu hranic urychleně doplnit o technologické prvky.

Efektivním prvkem boje proti nelegální migraci a převaděčství je přeshraniční policejní spolupráce. Kritickým místem v této oblasti je nekontabilita komunikačního a technologického vybavení spolupracujících bezpečnostních sborů jednotlivých států a tím absence rychlé hlasové a datové komunikace.

Z výše uvedeného důvodu je nezbytné pořídit pro potřeby Policie ČR technologické prvky zvyšující pokrytí v příhraničních oblastech a zajišťující přeshraniční přenos dat a hlasové komunikace.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout