doc. Ing. arch. Petr Hlaváček

  • BPP
  • Hlavní město Praha
  • územní plánování
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,14. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

24.5.2022 18:45:00

Praha musí zůstat městem pro všechny, nejen pro bohaté

Praha musí zůstat městem pro všechny, nejen pro bohaté

Rada hl. m. Prahy schválila další fázi investiční přípravy projektu nájemního bydlení, které by mělo rozšířit městský bytový fond o zhruba 45 nových bytových jednotek.

 Bytový dům vyroste na městských pozemcích v Durychově ulici na Nových Dvorech v Praze 4, kde poblíž vznikne v příštích letech nová stanice metra D.

„Bytový projekt na Nových Dvorech je jednou z prvních vlaštovek městského nájemního bydlení, kterým získá město dostupné byty pro matky samoživitelky, seniory nebo potřebné profese pro chod města. Naše Pražská developerská společnost pracuje na desítkách takových záměrů. Plníme tak dluh z minulosti, kdy město jen privatizovalo a vlastní byty nestavělo. Právě Nové Dvory jsou lokalitou, která je pro takové projekty jako stvořená. Město tu vlastní rozsáhlé pozemky a povede sem metro D, chceme proto vytvořit živou městskou čtvrť. Praha musí zůstat městem pro všechny, nejen pro bohaté, a dostupné bydlení je pro to základním předpokladem,“ říká Petr Hlaváček, první náměstek primátora hl. m. Prahy pro územní rozvoj.

Nové Dvory jsou jedním z největších pražských rozvojových území, kde město vlastní souvislé pozemky vhodné pro bytovou výstavbu. Výstavba stanice metra D je impulsem pro development celého území, jehož součástí budou různé bytové projekty, mateřská a základní škola, centrum pro obchody a služby nebo prostory pro volnočasové aktivity, zejména sportovní a kulturní.

Jeden z prvních bytových projektů v této lokalitě se nachází na křížení ulic Novodvorská a Durychova. Investiční prostředky schválené Radou hl. m. Prahy využije Pražská developerská společnost (PDS) pro vypracování objemové ověřovací studie stavby, k vypsání výběrového řízení na dodavatele projektových prací a na přípravu dokumentace pro územní rozhodnutí.

„Na Nových Dvorech plánujeme několik projektů městského nájemního bydlení. Už jsme informovali o projektu Jalový dvůr, v pondělí nám Praha odsouhlasila projekt Durychova I, další bytové projekty budou postupně následovat. Jde o velké území, kde by v horizontu 15 let mohlo vzniknout 1 600 až 2 000 městských nájemních bytů,“ doplňuje Petr Urbánek, ředitel PDS.

„Naše koalice se zavázala k tomu, že městský bytový fond nebude rozprodávat, ale rozšiřovat. Každý další projekt městské bytové výstavby je toho důkazem. V následujících několika letech se tak tisíce Pražanů mohou těšit na dostupné a kvalitní městské bydlení,“ připojuje se radní pro bydlení a transparentnost Adam Zábranský.

„Rozvoj na Nových Dvorech plně podporujeme. V souvislosti s výstavbou stanice metra D Nové Dvory proto vznikla územní studie. Do plánování lokality jsme již tradičně zapojili veřejnost. Obyvatelé zde mohli navštívit například plánovací kontejner, zúčastnit se některé z vycházek, vyplnit pocitovou mapu, anketu nebo se zapojit do diskusí,“ dodává Ondřej Boháč, ředitel Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama