doc. MgA. Olga Sommerová

1. místopředsedkyně LES
  • BPP
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,18. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17.09.2021 18:49:00

Paní Lipovská od počátku propaguje vyhraněný politický názor

Paní Lipovská od počátku propaguje vyhraněný politický názor

Projev na 118. schůzi Poslanecké sněmovny 17. září 2021 k návrhu na odvolání Hany Lipovské z Rady České televize

 Vážený pane předsedající, kolegyně a kolegové.

Dovolte, abych krátce citovala zákon o České televizi, § 5 odst. 2. "Člen Rady nesmí zastávat žádnou funkci v politických stranách, politických hnutích, občanských sdruženích, ani vystupovat jejich jménem v jejich prospěch."

Členka Rady paní Lipovská od počátku působení v Radě České televize propaguje ve veřejném prostoru vyhraněný politický názor. Velkou část aktivit už projevila už před angažmá v politickém hnutí Volný blok, když vykonávala funkci v rámci Institutu svobody a demokracie. Paní Lipovská spolu s paní Bobošíkovou se podílela na založení Institutu, je členkou správní rady, autorkou článků a internetových videí, které Institut připravuje a veřejně šíří. (Šum v sále.)

Já bych prosila klid. Prosím. Děkuji. Pod hlavičkou Institutu vystupuje paní Lipovská proti jiným veřejným institucím, je podepsána pod materiálem o údajném bezpečnostním riziku a dění v České televizi (Odmlka.) a je také podepsána pod dopisem poslancům Evropského parlamentu, kde obviňuje Senát a ministra kultury z nátlaku na Českou televizi. Paní Lipovská nyní kandiduje jako lídryně.

Já tady nechci křičet, nemusím mluvit, když se budou bavit jiní. Paní Lipovská nyní vystupuje v hnutí Volný blok jako lídryně pro Pardubický kraj. Domnívám se, že tímto jednoznačným krokem naplnila výše zmíněný paragraf zákona a ztratila definitivně svoji nestrannost a nezávislost. Je tak naprosto zřejmé, že svým celkovým jednáním porušuje zákaz platný pro člena Rady České televize podle zákona o České televizi. A kladu otázku: Kdo jiný než Poslanecká sněmovna a Senát, tedy zákonodárci, mají dbát na dodržování zákona?

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama