ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,17. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

31.05.2011 11:05:22 - Miloš K.

Obnova Hospitalu, národní kulturní památky

Dobrý den, jak je to s dotací na opravu a přeměnu vesnice Kuks na mezinárodní vzdělávací centrum? Určitě na to musela být zpracována studie udržitelnosti, opravdu je vzdělávací středisko to nejlepší, co se tam může vytvořit?

Odpověď

08.06.2011 13:33:19 - kraj Královehradecký
Dobrý den, o projektu přeměny obce KUKS na mezinárodní vzdělávací centrum nemá Královéhradecký kraj žádné informace. Na území Kuksu se v současné době řeší velký projekt v hodnotě cca 450 mil Kč, který je zaměřen na Obnovu Hospitalu, národní kulturní památky. Součástí tohoto projektu bude i obnova přilehlých zahrad. Samotný objekt Hospitalu bude sloužit zejména kulturním a vzdělávacím aktivitám se zaměřením na farmacii. Bližší informace viz příloha.
Dalšími aktivitami v území jsou navazující projekty, které by měly řešit cestovní ruch, zejména pak v samotné obci KUKS. Zde jsou připraveny projekty na nové přístupové komunikace, informační centrum, obnova bývalé lázeňské kolonády a v neposlední řadě je již schválen projekt cyklostezky Hradec Králové-Kuks.
Pokud budete potřebovat jakékoliv bližší informace k projektům, můžete kontaktovat buď pana ředitele OPS revitalizace KUKS Mgr. Skalického skalicky@revitalizacekuks.cz nebo ředitelku Centra evropského projektování Královéhradeckého kraje Ing. Kláru Dostálovu dostalova@cep-rra.cz.
S pozdravem Vladimír Derner