plk. Ing. Zdeněk Nytra

  • ODS
  • Ostrava-město
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,25. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

29.10.2020 15:54:04

Jsme připraveni 11. listopadu 2020 zahájit 13. funkční období

Jsme připraveni 11. listopadu 2020 zahájit 13. funkční období

Předseda senátorského klubu ODS a TOP 09 Zdeněk Nytra oznámil společnou dohodu s předsedy ostatních senátorských klubů na uspořádání jednotlivých orgánů v Senátu pro 13. funkční období.


Dojde ke snížení počtu místopředsedů, nově budou pouze čtyři. Zdravotní a sociální výbor se rozdělí na dva samostatné. Komise pro audity z EU se stane komisí stálou.

„Dohodli jsme se s paní předsedkyní a pány předsedy dalších senátorských klubů na uspořádání jednotlivých orgánů v Senátu. Symbolicky jsme si podali ruku na uspořádání orgánů v Senátu pro 13. volební období. Dohodli jsme se na snížení počtu místopředsedů – v následujícím funkčním období budeme mít předsedu (nominuje senátorský klub ODS a TOP 09), prvního místopředsedu (nominuje senátorský klub STAN) a tři místopředsedy (nominuje senátorský klub ODS a TOP 09, STAN a KDU-ČSL). Dále jsme se dohodli na obsazení jednotlivých výborů. Na základě vzájemné dohody dochází k rozdělení sociálního a zdravotního výboru na výbory dva – výbor zdravotní a výbor pro sociální politiku. Ostatní výbory zůstávají ve stejném složení. V komisích dojde k jedné změně – dočasná komise pro audity z EU se mění na komisi stálou. Podvýbor VUZP jsme se rozhodli změnit na podvýbor pro regiony v transformaci. S jednotlivými předsedy jsme se domluvili na nominacích na předsedy výborů, komisí a podvýborů, včetně místopředsedů. V tuto chvíli můžeme společně deklarovat, že jsme připraveni 11. listopadu 2020 zahájit 13. funkční období. Rád bych také poděkoval předsedům ostatních klubů za rychlé a konstruktivní jednání,“ sdělil předseda senátorského klubu ODS a TOP 09 Zdeněk Nytra.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama