prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc.

  • ANO 2011
  • Moravskoslezský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,52. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

28.01.2023 14:01:00

Moravskoslezský kraj nabízí sportovnímu světu výjimečné talenty

Moravskoslezský kraj nabízí sportovnímu světu výjimečné talenty

Mladí sportovci z Moravskoslezského kraje vybojovali dvě desítky olympijských medailí. Mezi kraji zazářili na stříbrné pozici

Na jubilejním 20. ročníku Olympiády dětí a mládeže, která se v tomto týdnu konala v Královéhradeckém kraji, zazářily moravskoslezské sportovní naděje. V celkovém pořadí krajů vybojovali naši sportovci druhé místo. Domů přivezli devět zlatých, sedm stříbrných a šest bronzových medailí. Nejvíce zazářili hokejisté, krasobruslaři, snowboardisté a běžkaři.

„Obří gratulace! Děkuji všem mladým sportovcům za jejich skvělou reprezentaci Moravskoslezského kraje. Po dlouhých letech jsme se v celkovém pořadí krajů dostali na stupeň vítězů. Věřím, že tak začíná nová éra, a že to zlato brzy vybojujeme. Příští zimní olympiáda se bude konat v našem kraji, domácí prostředí a podpora našich skvělých fanoušků jistě udělají své. Letošní Olympiáda dětí a mládeže je dalším důkazem, že Moravskoslezský kraj sportovnímu světu nabízí výjimečné talenty,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák s tím, že se s úspěšnými medailisty hned po jarních prázdninách setká, aby jim poděkoval a pogratuloval i osobně.

Na olympiádu se letos z Moravskoslezského kraje vypravilo 88 mladých sportovců, své síly poměřili s více než tisícovkou konkurentů. Organizátor olympiády hlásí účast 1151 mladých talentů. „Konkurence byla skutečně velmi silná. Asi nejnapínavější chvíle jsme prožili při hokeji, kdy jsme v samém finále po dvou třetinách prohrávali s Plzeňským krajem 0:2. Pak se podařil famózní obrat a díky třem brankám jsme vybojovali zlato. Naši mladí hokejisté si tak zopakovali úspěch z poslední zimní olympiády. Děkuji ale i ostatním reprezentantům našeho kraje. Všichni ze sebe vydali maximum, někteří se na stupně vítězů postavili, jiní si určitě odvezli spoustu zážitků i motivace do dalších tréninků. Jsem na naše mladé sportovce opravdu pyšný. A velké poděkování samozřejmě patří i všem trenérům a celým týmům,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny.

Velký úspěch zaznamenali také moravskoslezští krasobruslaři, prvenství ve své kategorii získali Vojtěch Warisch, Jan Vršek a jedenáctiletá Veronika Taubeová, která byla nejmladší členkou krasobruslařské výpravy a která do této chvíle žádný úspěch nezaznamenala. Stala se tak jedním z hlavních objevů olympiády. Zlato získal za sprint v lyžařském orientačním běhu Štěpán Holas, paralelní obří slalom opanovali snowboardisté Vendula Mináriková a Lukáš Smažák. V běžeckém lyžování zrakově postižených zabodoval Matěj Kotěšovský, který dokonce získal dvě zlaté medaile, a to za klasický sprint a závod s intervalovým startem. 

Na programu letošní olympiády bylo 10 sportů a 26 disciplín. Pouze tři kraje dokázaly ve sportovních zápoleních překonat hranici 200 bodů. Celkové hodnocení s 252 body ovládla domácí výprava. Druhé místo obsadil Moravskoslezský kraj a stupně vítězů doplnil kraj Liberecký.

Letní Olympiáda dětí a mládeže se bude konat v roce 2024 v Jihočeském kraji, v roce 2025 bude následovat zimní edice, a to v Moravskoslezském kraji. Další informace o akci i všechny letošní výsledky najdete ZDE

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama