prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc.

  • ANO 2011
  • Moravskoslezský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,68. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15.10.2018 12:25:00

Situace ve Fakultní nemocnici mě už delší dobu znepokojuje

Situace ve Fakultní nemocnici mě už delší dobu znepokojuje

Vyjádření hejtmana Moravskoslezského kraje k situaci ve Fakultní nemocnici Ostrava

 Již několikrát jsem na ni upozorňoval ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a minulý týden i premiéra Andreje Babiše. Nejen jako hejtmanovi kraje, ale také jako občanovi, mi záleží na tom, aby byla zachována vysoká úroveň a prestiž této nemocnice.

Je potřeba znovu zdůraznit, že osobní zájmy každého z aktérů nesmí ani v náznaku převyšovat zájmy profesní. Problémy Fakultní nemocnice jsou navíc provázány s děním na ostravské Lékařské fakultě. Včera večer jsme společně s primátorem Tomášem Macurou od studentů obdrželi otevřený dopis, ve kterém vyslovují své obavy z kroků vedení Fakultní nemocnice.

Už před časem jsem proto všem účastníkům nabízel mediaci sporů. Z pozice hejtmana a primátora nemůžeme do problémů přímo zasahovat. Opět ale apeluji zejména na vedení Fakultní nemocnice, ať pečlivě zvažuje veškerá svá rozhodnutí.

Spolu s primátorem Tomášem Macurou jsme na tento pátek domluvili jednání v Ostravě s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem. Budeme na něj apelovat, ať napomůže stabilizaci celé situace. Věřím, že se problémy vyřeší a nebude ohrožena kvalita lékařské péče Fakultní nemocnice ani kvalita vzdělávání Lékařské fakulty.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama