prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc.

  • ANO 2011
  • Moravskoslezský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,84. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17.02.2020 20:05:00

Ve válce proti epidemii hraje důležitou roli čas

Ve válce proti epidemii hraje důležitou roli čas

Moravskoslezský kraj nakoupí zdravotnické ochranné prostředky a pošle je do partnerských provincií Šansi a Ťiangsu v Číně. Dary, pro každou provincii za 100 tisíc korun, které dnes schválili krajští radní, by měly pomoci potlačit epidemii koronaviru

 Provincie Šansi v Čínské lidové republice je partnerským regionem Moravskoslezského kraje od roku 2018. O humanitární pomoc v boji s koronavirem požádali čínští partneři koncem ledna. Minulý týden krajský úřad obdržel žádost o pomoc také z partnerské provincie Ťiangsu, s níž má kraj uzavřenu dohodu o navázání přátelských vztahů podepsanou v Praze na China Investment Forum 2017.

„V této válce proti epidemii hraje důležitou roli čas. Počty nakažených rostou každý den. Včasná opatření mohou pomoci šíření viru zastavit a nemoc porazit. Proto jsme se rozhodli nakoupit ochranné zdravotnické prostředky, které naši čínští partneři nutně potřebují. O tom, jak materiální pomoc doručíme na místo, jednáme s Ministerstvem zahraničních věcí České republiky a Asociací krajů ČR,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama