prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc., dr. h. c. mult.

  • BPP
  • Praha 4
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,76. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

29.06.2020 15:37:27

Lži si nesmíme nechat líbit

Lži si nesmíme nechat líbit

Komentář na facebookovém profilu k nenávistným útokům a dezinformačním kampaním

Počátkem tohoto roku jsem podal trestní oznámení na anonymy, kteří o mě systematicky šíří lži na sociálních sítích a prostřednictvím mailů. Poslední kapkou bylo tvrzení, že prý jsem okradl jakousi „Nadaci pro děti“. Slíbil jsem tehdy, že Vám dám vědět, jak to dopadlo. Upřímně řečeno, výsledek mě příliš nepřekvapil: státní zastupitelství se tím odmítlo jakkoli zabývat. Zřejmě si nemyslí, že v on-line prostředí platí stejné právo a zákony, jako v tom reálném.

Rozhodl jsem se proto podat ústavní stížnost. Nenávistné útoky a dezinformační kampaně se na internetu neustále stupňují a každý z nás by měl mít možnost se těmto prokazatelným lžím postavit. Pevně věřím, že Ústavní soud bude stejného názoru!

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama